Přeskočit na hlavní obsahovou část

Přeskočit na menu

| česky | english |


Prohlášení o přístupnosti

Webové stránky AUWO SERVIS - Kuchynka Pokorný - autoservis. se snaží o maximální přístupnost obsahu a funkčnosti. Stránky jsou navrženy s ohledem na česká Pravidla tvorby přístupného webu. Splňují hlavní zásady přístupnosti podle metodiky WCAG 1.0 a podle zásad projektu Sjednocené organizace slabozrakých a nevidomých Blind Friendly Web.

Struktura prostorového rozložení i obsahu stránek je vytvořena pomocí XHTML 1.0 Strict. Pro tvorbu vzhledu jsou použity kaskádové styly.

Textová část

Veškeré zveřejněné texty v hlavní obsahové části jsou definovány v relativních jednotkách a je tedy možné libovolně měnit jejich velikost pomocí standardních nástrojů internetových prohlížečů (Ctrl + posun kolečkem, případně pomocí menu zobrazit-velikost-textu/písma).

Tisková verze

Součástí webových stránek je rovněž samostatně definovaný CSS styl pro tiskovou verzi. Všechny stránky jsou tisknutelné bez jakýchkoliv omezení standardními prostředky internetového prohlížeče.

Klávesové zkratky (accesskeys)

Pro lepší přístupnost a použitelnost stránek je možné využívat tzv. accesskeys, klávesové zkratky, pomocí kterých je možné snadno, bez použití myši, odskočit na předefinované odkazy. Klávesové zkratky jsou rovněž voleny tak, aby odpovídaly neoficiálním doporučením.

  • Alt+0 - prohlášení o přístupnosti a seznam klávesových zkratek
  • Alt+1 - úvodní stránka
  • Alt+2 - přeskočit na obsah
  • Alt+3 - vytisknout obsah
  • Alt+4 - podmínky užití

Nezávislost

Ovládání stránek firmy AUWO SERVIS - Kuchynka Pokorný - autoservis není omezeno druhem vstupního zařízení. Lze tedy jejich obsah spravovat bez omezení jak pomocí myši tak i klávesnice. Obsah těchto webových stránek je rovněž možné bez omezení číst pomocí všech dostupných zařízení ať už se jedná o alternativní internetový prohlížeč, textový prohlížeč, PDA, hlasovou čtečku či jiné používané zařízení.

Kontakt a závěr

Při tvorbě těchto stránek byla snaha vytvořit standartně přístupný web podle všech současných požadavků a doporučení. V případě jakýchkoliv problémů s přístupností obsahu či funkčnosti stránek prosím kontaktujte správce těchto stránek.

nahoru

tisknout